Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doktor nauk medycznych. Adiunkt, pracownik naukowy Kliniki Neuroortopedii i Neurologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Posiadający doświadczenie w zakresie medycyny ratunkowej, ortopedii i traumatologii oraz diagnostyki obrazowej.
Wykładowca Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie na kierunku fizjoterapia.
Instruktor sztuk walki AIKIDO (sensei 4 dan) – prowadzi Szkołę Dalekowschodnich Sztuk Walki Aikido.
Naukowo zajmuje się schorzeniami kręgosłupa. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu diagnostyki oraz patologii kręgosłupa dla fizjoterapeutów oraz lekarzy. Przedstawia swoje prace i doniesienia naukowe z zakresu schorzeń kręgosłupa na konferencjach, sympozjach oraz zjazdach naukowych.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego oraz Członek Komitetu Naukowego I, II, III, IV i V Ogólnopolskiej Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej.
Zakres wykonywanych procedur medycznych:
diagnostyka zespołu bólowego kręgosłupa,
zastosowanie m.in. mezoterapii w zespołach bólowych kręgosłupa,
leczenie operacyjne w zakresie kręgosłupa: termolezja / wertebroplastyka/ inne.
zastosowanie specjalistycznej fizjoterapii w zespołach bólowych kręgosłupa (ścisła współpraca lekarz-fizjoterapeuta),
diagnostyka schorzeń narządu ruchu, szczególnie choroby zwyrodnieniowej,
zastosowanie mezoterapii w schorzeniach narządu ruchu,
konsultacje ortopedyczne.
dr n. med. Sybilla Brzozowska - Mańkowska
Specjalista medycyny estetycznej, Lekarz medycyny ratunkowej, Anestezjolog
Lekarz medycyny estetycznej, specjalista medycyny ratunkowej, hiperbarii i medycyny nurkowej specjalizujący się w anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonatka zdrowia i piękna ludzkiego ciała. Jej profesjonalizm i doświadczenie poparte jest wieloma certyfikatami. Działa w oparciu o najnowocześniejsze metody przy użyciu najwyższej jakości preparatów z zakresu profesjonalnej medycyny estetycznej. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie wierząc, że każdy ma inne potrzeby i oczekiwania.
mgr Maciej Jabłoński
Fizjoterapeuta
Kierownik działu fizjoterapii w klinice Rehabilium. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego posiadający dyplom OMPT (Orthopaedic Manual Physical Therapy wg standardów IFOMPT). Wiceprezes stowarzyszenia Orthopaedic Manipulative Physical Therapy Poland (OMPTP).
Posiada ponad 12 lat doświadczenia klinicznego w fizjoterapii ortopedycznej, neuro-ortopedycznej oraz sportowej. Specjalizuje się w terapii schorzeń kręgosłupa (m.in.: zespoły bólowe, dyskopatie, stany po operacji) oraz schorzeń stawu ramiennego i biodrowego (m.in: zespoły bólowe i przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowe).
mgr Mariusz Młotkiewicz
Fizjoterapeuta
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doświadczenie zawodowe zdobywa przede wszystkim w czasie codziennej pracy z pacjentami oraz podczas licznych kursów podyplomowych m.in. terapii manualnej czy treningu medycznego. W przeszłości fizjoterapeuta drużyny rugby Budowlani Łódź oraz Reprezentacji Polski rugby na wózkach.
W swojej pracy łączy techniki manualne oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia, które mają za zadanie nie tylko zmniejszyć objawy bólowe, ale również poprawić sprawność i kondycję pacjentów.
Zdecydowanie najczęściej w swojej pracy spotyka się z urazami oraz przeciążeniami narządu ruchu. Przygotowuje pacjentów do zabiegów operacyjnych oraz pomaga wrócić do pełnej sprawności i aktywności sportowej po zabiegach ortopedycznych.
W wolnym czasie próbuje nowych aktywności fizycznych, żeby lepiej rozumieć problemy swoich pacjentów. Największą radość sprawia mu obserwacja postępów swoich podopiecznych oraz ciągły ich rozwój i obserwacja ich zadowolenia.
Mam nadzieję, że spotkamy się w klinice Rehabilium.
mgr Piotr Wolski
Fizjoterapeuta, Podolog
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na Wydział Rehabilitacji Ruchowej/Fizjoterapii.
Pracuje z pacjentami od 1987 roku. Swoją wiedzę i umiejętności podnosił pracując w Physical Rehabilitation and Sport Medicine w Nowym Yorku/USA, jak również w Praxis Physiotherapy Berezetsky w Berlinie/Niemcy. Zajmuje się wieloaspektową pomocą w powrocie do pełnej sprawności ruchowej pacjentów: oceną stanu zdrowia pacjentów po operacjach, złamaniach, rehabilitacją pourazową i poudarową.
Obecnie zajmuje się badaniem, analizą chodu, doborem sprzętu oraz wkładek korygujących wady stóp.
Koordynator programów zdrowotnych we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
mgr Izabela Banach
Fizjoterapeuta
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Medycznego W Poznaniu.
Doświadczenie zdobywała pracując w klinikach ortopedyczno-rehabilitacyjnych.
Specjalizuje się w diagnostyce, terapii wad stóp i postawy u dzieci i dorosłych.
Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach dotyczących wad postawy oraz skolioz. Aktualnie w trakcie certyfikacji metody BSPTS – jednej z 7 specyficznych metod w leczeniu skolioz uznawanych przez SOSORT (Towarzystwo Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz).
mgr Michał Porębski
Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego
Mgr Fizjoterapiii zajmujący się leczeniem narządu ruchu, zespołów bólowych kręgosłupa stawów obwodowych, pomaga w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych oraz urazach.
W swojej pracy stara się wykorzystywać szeroko pojętą diagnostykę, aby odnaleźć przyczynę dolegliwości i określić właściwy cel działania. Przykłada uwagę do pracy ruchem, ergonomii i profilaktyki.
Do współpracy z pacjentem podchodzi rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem, każdy problem traktuje jako wyzwanie, do którego podchodzi indywidualnie. Jego zainteresowania obejmują fizjoterapię ortopedyczną oraz sportową.
mgr Karolina Barańska - Żukowska
Fizjoterapeuta onkologiczny
Absolwentka kierunku Fizjoterapia na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 12 lat zawodowo poświęcona rehabilitacji w onkologii, szczególnie usprawnianiu pacjentów po chirurgicznym leczeniu raka piersi. Praca nad zwiększeniem funkcjonalności, elastycznością blizny, zakresem ruchu i poprawą stanu psychofizycznego pacjenta to dla niej najważniejsze cele. Prowadzi fizjoterapię przed i po leczeniu raka piersi, szczególnie skupiając się na przygotowaniu do ewentualnej rekonstrukcji piersi i pracy po niej.
W wolnym czasie miłośniczka podróży, aktywności na świeżym powietrzu i psów. Radość życia czerpie z czasu spędzanego z rodziną i najbliższymi.
mgr Joanna Rybacka
Fizjoterapeuta pediatryczny
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w pracy z niemowlętami oraz dziećmi starszymi. Posiada ponad 12 letnie doświadczenie pracy w zakresie rehabilitacji neurologicznej. Celem jej pracy jest wczesne i wielopłaszczyznowe wspomaganie rozwoju dziecka.
Prywatnie jest osobą bardzo aktywną, czynnie uprawia bieganie, lubi sporty ekstremalne: skoki ze spadochronem, nurkowanie, wspinaczkę górską (projekt Korona Ziemi, zdobyte szczyty: Mont Blanc 4810 m n.p.m, Kilimanjaro 5895 m n.p.m).
Adam Michrowski
Fizjoterapeuta
Zajmuję się fizjoterapią przy bólach pleców, dysfunkcjach w obrębie głowy i szyi. Prowadzę przygotowanie fizjoterapeutyczne pacjentów zakwalifikowanych do operacji neurochirurgicznych kręgosłupa szyjnego oraz rehabilitację pooperacyjną w tym zakresie.
Szczególnie dużą wartość terapeutyczną widzę we wczesnej rehabilitacji po operacjach neurochirurgicznych kręgosłupa szyjnego (od pierwszych dni po zabiegu, jeszcze przed zdjęciem kołnierza Campa). Skutecznie wdrażam protokół wczesnego usprawniania
pooperacyjnego.
Prowadzę fizjoterapię stawów skroniowo-żuchwowych, pomagam pacjentom z zespołem cieśni kanału nadgarstka przed i po leczeniu operacyjnym. W pracy wykorzystuję techniki masażu przeciwmigrenowego.
Interesuję się nutrigenomiką i wpływem odżywiania i stylu życia na proces powrotu do zdrowia pacjentów w czasie fizjoterapii.
dr n. kf. Marcin Popieluch
Diagnosta biomechanik, diagnosta funkcjonalny, terapeuta pilates, trener przygotowania motorycznego, edukator zespołu
Trener przygotowania motorycznego,
terapeuta pilates. Ukończył kurs Basi Pilates ukierunkowany na pracę z pacjentami po urazach i operacjach. Autor szkoleń dla terapeutów.
Instruktor narciarstwa zjazdowego i snowboardu.
Lata: 1997-2014 wykładowca w Katedrze Anatomii i Biomechaniki AWF Warszawa; promotor ponad 40 prac licencjackich i ponad 120 magisterskich; autor i współautor ponad 100 publikacji naukowych; wykładowca na międzynarodowych kongresach i konferencjach (ESSKA, ESMAC, ISSAKOS, TUSYAD)
Lata: 1997 – 2016 związany z Kliniką Carolina Medical Center; Koordynator Działalności Naukowej Kliniki; Kierownik Organizacyjny Fizjoterapii
Lata: 2012 – 2018 trener piłki nożnej z licencją UEFA A, trener przygotowania motorycznego w klubach piłkarskich: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK (ekstraklasa); GKS TYCHY (1 liga); PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA (1 liga); WISŁA PŁOCK (ekstraklasa);
Lata: 2017 – 2018 trener przygotowania motorycznego w reprezentacji Polski U18/U19 w piłce nożnej.
Hobby: wędkarstwo, motocykle
Hanna Fidusiewicz
Terapeuta pilates
Inicjatorka i propagatorka ruchu fitness w Polsce. Wprowadziła aerobic i fitness do Polski. Reprezentantka i Mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej, członek kadry narodowej. Absolwentka AWF-u w Warszawie i Podyplomowych Studiów Menedżera Sportu. Instruktorka i szkoleniowiec fitness, trener gimnastyki sportowej. Autorka programu telewizyjnego „Akademia Zdrowia” i książek „Aerobik”, „Bądź Kotem czyli stretching” oraz artykułów w wielu pismach branżowych i popularnych na temat zdrowego stylu życia. Członek fundacji zajmującej się problemami kobiet dojrzałych „Zawsze Zdrowa i Aktywna”. Autorka programu ćwiczeń „50 plus”. Założycielka Stowarzyszenia Aerobicu i Fitness. Właścicielka klubu Fitness dla kobiet Fitness Woman. Współpraca z liczącymi się markami sportowymi takimi jak; Nike, Reebok, Puma. Organizatorka szkoleń i konwencji Fitness w Polsce.
Motto: Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia niewiele jest możliwe!
Joanna Zwierz
Trener przygotowania motorycznego, terapeuta pilates
Przygodę z motoryką i terapią pilates rozpoczęła ponad 4 lata temu, którą kontynuuje do dziś.
Dzięki pracy z ciałem, optymistycznym podejściem do życia jest w stanie inspirować innych do ruchu i pomagać w osiągnieciu celu.
Z wykształcenia jest ekonomistą ze studiami podyplomowymi.
Obecnie pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie.
Michał Kędroń
Trener przygotowania motorycznego, terapeuta pilates
Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale wychowania fizycznego. Prowadzi zajęcia pilates i treningu przygotowania motorycznego dla osób w każdym wieku. W wolnym czasie gra w piłkę nożna i prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Interesuje się sportem, głównie formułą 1, koszykówką, piłką nożną i futbolem amerykańskim. W pracy z pacjentem liczy się dla niego dobra atmosfera i postępy w dążeniu do obranego razem celu.
Edyta Spica
Terapeuta pilates
Z wykształcenia jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Metodą Pilates zainteresowała się szukając skutecznej terapii na pozbycie się dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jej pozytywny efekt sprawił, iż postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia, by pomagać innym ludziom z podobnymi problemami. Wiedzę i doświadczenie zdobywa biorąc udział w licznych szkoleniach, prowadzonych zarówno przez polskich jak i międzynarodowych nauczycieli tej metody. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z dolegliwościami kręgosłupa i stawów, a także po operacjach ortopedycznych. Bardzo ważnym elementem jej pracy jest ciągły rozwój, by móc jeszcze lepiej pomagać swoim pacjentom.
Michał Mazurczak
Trener przygotowania motorycznego, terapeuta pilates
20 lat temu uległ wypadkowi. Jego własne, wieloletnie doświadczenie w roli pacjenta oddziałów rehabilitacyjnych sprawiło, że doskonale rozumie ograniczenia i wyzwania jakie stoją przed pacjentem oraz nieoceniony wpływ dobrze dobranych ćwiczeń na kondycję i sprawne funkcjonowanie organizmu.
Podczas zajęć pomoże wzmocnić, ochronić i aktywować głębokie mięśnie stabilizujące Twój tułów. Dzięki temu uzyskasz prawidłową, neutralną postawę ciała. Poprawisz ogólną siłę i mobilność kończyn górnych i dolnych, oraz kontrolę ruchów ciała. Jeśli uprawiasz sport, to zajęcia wzmocnią ochronę przed kontuzjami.
Dostosowuje ćwiczenia indywidualnie do Ciebie, biorąc pod uwagę ich aspekt zarówno rehabilitacyjny, jak i sportowy.
Roman Kowalski
Terapeuta pilates
Z wykształcenia jest architektem.
Pilates pochłonął go kilka lat temu i pomógł odnaleźć równowagę psychofizyczną, którą pomaga rozwijać pacjentom w klinice.
Rower jest jego głównym źródłem transportu, a wolne chwilę spędza na hali wspinaczkowej.